Žákyně specializace VV 2. D, 3. AP, 3. BP a 3. CP během jednodenní exkurze do Prahy navštívily hned několik výstav.
V centru současného umění DOX to byly výstavy dvě. Výstava s názvem Nadějné vyhlídky s podtitulem Dítě v současném českém umění se věnovala tematice zrození a začátku života a představovala širokou skupinu umělců a umělkyň různých generací a výtvarných projevů. K ní měly možnost žákyně zažít vzdělávací program využívající metodiky Narrative 4, program založený na vyprávění, zapisování, sdílení a ilustrování příběhů.
Druhá výstava nesla název Tolik jiné přítomnosti a zachycovala umělecký dialog dvou osobností a současně životních partnerů - malíře Patrika Hábla a básnířky, slamerky, architektky a urbanistky Anny Beaty Háblové.. Zde mohly žákyně ocenit nejen jejich malby a poezii, ale také to, jak osobitě oba umělci propojují svou práci s prostorem.
Výstava The World of Banksy , kterou exkurzi zakončily, se nesla v úplně jiném duchu. Byla instalována v odsvěceném kostele svatého Michaela archanděla. Jednalo se o výstavu vizualizací děl jednoho z nejzáhadnějších umělců všech dob s tvůrčím pseudonymem Banksy. Na výstavě si žákyně uvědomovaly propojení konceptu děl s problematikou sociální, ekologickou i politickou. Také si všímaly propojení problematiky s díly z historie dějin umění, se kterými se setkaly v hodinách VV.