Pěvecký sbor

 • Úvod

  Pěvecký sbor má na naší škole dlouholetou tradici. Mezi výrazné sbormistrovské osobnosti, které stály v jeho čele, patřili např. Leoš Švagera či Jan Leibner. Po několikaleté odmlce byl sbor znovu založen ve školním roce 2004/2005 a od té doby funguje nepřetržitě pod různým vedením. (V jeho čele se vystřídaly například Jana Beranová, Anna Králová, Kateřina Skácelová). Sbor vystupuje v rámci školních akcí (Salón, Dny otevřených dveří, Vánoční jarmark, jarní koncert aj.), účastní se sborových festivalů a soutěží (např. Hudební festival SPgŠ a VOŠ v Krnově, Litomyšli, Prachaticích či Karlových Varech) Mezinárodní festival duchovní hudby v Olomouci, Festa Choralis Bratislava), a každoročně pořádá vánoční a jarní koncerty pro veřejnost. Účastní se také benefičních koncertů (např. Patříme k sobě) a několikrát se představil také na koncertech v Prostějově. Sbor má na svém kontě řadu ocenění a sklízí uznání jak od odborných porotců, tak i z řad veřejnosti.. V repertoáru sboru najdeme skladby nejrůznějšího charakteru – od chrámové hudby, děl klasických autorů, přes úpravy lidových písní, až ke spirituálům a moderním skladbám.

  V současné době sbor vede Jitka Žujová.

  Korepetitorka: Mgr. Jana Možíšová

  Odborná konzultantka sboru: Mgr. Jana Beranová, vedoucí PK HV

  Zkoušky pěveckého sboru ve školním roce 2015/2016:  Středa, 14:30 - 15:50, ve třídě 3.AP.

  Sledujte nás na facebooku.

 • Koncerty

  Jarní koncert 2016

  Tradiční jarní koncert proběhl 20. dubna 2016 v Městském domě v Přerově. Tento rok se nesl ve slavnostním duchu, Střední pedagogická škola slaví 65. výročí od svého založení. Velmi nabitý a dramaturgicky pestrý program se odehrál na pódiu celkem dvakrát. Dopoledne pro žáky, pedagogy a významné hosty nejen z oblasti školství. Odpoledne potom pro bývalé zaměstnance školy, rodiče žáků a širokou veřejnost. Náš pěvecký sbor měl tu čest oba tyto koncerty zahájit svým vystoupením. Na závěr vystoupila poprvé dohormady dvě největší hudební tělesa naší školy. Pěvecký sbor společně s dechovým orchestrem provedli píseň Skyfall. Sólového partu se chopila Petra Dudová ze 4. BP a jednalo se o skutečně velkolepé ukončení akce.

  Pěvecký sbor GJB a SPgŠ obhájil v Krnově STŘÍBRO

  Ve dnech 9. - 11. února 2016 se uskutečnil 39. ročník soutěžního Hudebního festivalu středních a vyšších odborných škol pedagogických. Tentokrát se pořadatelství ujali již zkušení organizátoři z Krnova.
   
  Z naší školy vyrazila do Krnova početná skupina 33 žákyň. Mezi nimi byly především členky pěveckého sboru, ale také vybrané sólistky, které školu reprezentovaly v kategoriích Sólový zpěv - klasický (Kateřina Váňová, 4. D a Lucie Mandrholcová, 1. BP) a Vokálně instrumentální skupiny (Eliška Holzmannová, 1. AP a Barbora Řezníčková, 2. C). Jako pedagogický doprovod vyslala hudební sekce Mgr. Pavlínu Copkovou, Mgr. Marii Haluzovou a Mgr. Janu Možíšovou.
   
  V sólových kategoriích zabodovala především Lucie Jemelková ze 4. C (Sólový zpěv - muzikál, POP), která díky svému výkonu získala čestné uznání poroty za interpretaci písně Jaromíra Nohavici "Zbloudilý koráb". 
   
  Pěvecký sbor soutěžil tradičně v kategorii Pěvecké sbory - dívčí. Letos se na festivalu setkal s konkurenty z domácího Krnova, Nové Paky, Brna, Kroměříže a Mostu. K velké radosti všech členek se sbor umístil opět ve stříbrném pásmu a obhájil tak loňský úspěch z Karlových Varů. 
   
  Z Krnova si naše výprava odvezla nejen krásné ocenění, ale především nezapomenutelné vzpomínky a zkušenosti. Velký dík patří nejen všem sboristkám za jejich píli a nasazení ale také paní profesorce Možíšové za klavírní korepetici a psychickou podporu. :-)
   
  Pořadatelství jubilejního 40. ročníku Hudebního festivalu SPgŠ a VOŠ se příští rok ujme Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno.

  Vánoční koncerty

  Pěvecký sbor vystoupil pro veřejnost v předvánočním čase hned dvakrát. První koncert se konal 15. prosince v Prostějov, kde jsme vystoupily na pozvání místního pěveckého sboru Proměny.

  Druhý koncert nás čekal o dva dny později. Ve čtvrtek 17. prosince pořádal pěvecký sbor v evangelickém kostele v Přerově Předvánoční hudební zastavení. Zcela zaplněný kostel měl možnost slyšet nejen pěvecký sbor, ale také vybrané sólisty z naší školy - Kateřinu Váňovou, Terezu Mrlíkovou a Elišku Holzmannovou. Věříme, že se nám podařilo přenést na všechny posluchače tu pravou vánoční atmosféru.

  Vystoupení v rámci dne otevřených dveří

  Pěvecký sbor vystoupil v sobotu 5. 12. 2015 na zahájení Dne otevřených dveří naší školy. Během celého dopoledne měli také návštěvníci možnost navštívit veřejnou zkoušku pěveckého sboru, která probíhala v malé tělocvičně. Všem, kteří si nás přišli do tělocvičny poslechnout moc děkujeme za potlesk a milá slova.

  Předvánoční vystoupení

  Dne 2. 12. 2015 vystoupil pěvecký sbor v Městském domě v Přerově na předvánočním setkání členů Svazu tělesně postižených.

  Senior sympozium 2015

  Ve čtvrtek 1. 10. 2015 vystoupil pěvecký sbor na akci Senior sympozium 2015, kterou uspořádal Magistrát města Přerova. Jsme rády, že jsme svým zpěvem mohly podpořit akci pro ty nejstarší z nás a tím navodit i příjemnou atmosféru.

  http://www.prerov.eu/cs/magistrat/socialni-oblast-a-skolstvi/socialni-prevence/senior-symposium-2015

  První koncert pro veřejnost

  V rámci pěveckého soustředění na Horní Bečvě uspořádal pěvecký sbor ve svém současném složení první letošní koncert pro rekreanty a zaměstnance rekreačního střediska RETASO. Připravily jsme asi 20 minutový program složený nejen z úprav lidových písní. Návštěvníci si s námi mohli některé písničky i zazpívat. Zejména pro nové členky pěveckého sboru byl koncert velmi silným zážitkem a cennou zkušeností.